Mingle Forum - en to fi translation catalogue (320 entries)

en: About
fi: Tietoja

en: About Mingle Forum
fi: Tietoja Foorumista

en: Action
fi: Toiminta

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Add Hex Color
fi: Lisää Hex Väri

en: Add category
fi: Lisää kategoria

en: Add forum
fi: Lisää foorumi

en: Add forum to
fi: Lisää foorumi

en: Add members
fi: Lisää jäseniä

en: Add moderator
fi: Lisää moderaattori

en: Add this topic to your email notifications?
fi: Lisää tämä aihe sähköposti ilmoituksiin?

en: Add users
fi: Lisää käyttäjiä

en: Administrator
fi: Admin

en: Ads
fi: Mainokset

en: Ads Option
fi: Mainos asetukset

en: Allow others to view my profile?
fi: Salli muiden nähdä profiilini?

en: An error occured
fi: Virhe tapahtui

en: Are you sure you want to remove this?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän?

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Author:
fi: Tekijä:

en: Between
fi: Välillä

en: Biographical Info:
fi: Elämäkertatietoja:

en: Bold
fi: Korostus

en: By user:
fi: Käyttäjän mukaan:

en: Category
fi: Luokka

en: Category added successfully
fi: Kategoria lisätty onnistuneesti

en: Cheating, are we?
fi: Huijaamassa, eikö niin?

en: Check
fi: Tarkasta

en: Check all
fi: Tarkista kaikki

en: Click to choose Forum(s) to  search
fi: Klikkaa käyttääksesi Foorumin hakua

en: Close
fi: Sulje

en: Closed topic
fi: Suljettu aihe

en: Code
fi: Koodi

en: Confused
fi: Hämillään

en: Cool
fi: Siisti

en: Current Version:
fi: Nykyinen versio:

en: Currently moderating
fi: Tällä hetkellä valvoo

en: DETAILS:
fi: YKSITYISKOHDAT:

en: Database server:
fi: Tietokantapalvelin:

en: Date format:
fi: Päivämäärän muoto:

en: Date:
fi: Päiväys:

en: Default date:
fi: Oletus päivämäärä:

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Topic
fi: Poista Aihe

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Post
fi: Muokkaa

en: Edit Profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Edit User Group
fi: Muokkaa Käyttäjäryhmää

en: Edit category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Edit forum
fi: Muokkaa foorumia

en: Edit forum options
fi: Muokkaa foorumin asetuksia

en: Edit your forum options
fi: Muokkaa foorumin asetuksia

en: Email
fi: Sähköposti

en: Embed YouTube Video
fi: Youtube video

en: Enable Area Above Forum
fi: Kytke foorumin yllä oleva alue päälle

en: Enable Area Above Info Center
fi: Kytke 'Tilastoja' yläpuolella oleva alue päälle

en: Enable Area Above Quick Reply Form
fi: Kytke pikavastauksen yllä oleva alue käyttöön

en: Enable Area Below First Post
fi: Kytke ensimmäisen viestin alle oleva alue päälle

en: Enable Area Below Forum
fi: Kytke foorumin alla oleva alue päälle

en: Enter Security Code: (required)
fi: Syötä suojakoodi (vaaditaan):

en: Error
fi: Virhe

en: Errors:
fi: Virheet:

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Forum
fi: Foorumi

en: Forum Home
fi: Foorumin Etusivu

en: Forum Moved Down
fi: Foorumi siirretty alaspäin

en: Forum Moved Up
fi: Foorumi siirretty ylöspäin

en: Forum Structure
fi: Foorumin rakenne

en: Forum Structure - Categories & Forums
fi: Foorumin rakenne - Kategoriat ja foorumit

en: Forum Topic:
fi: Foorumin Otsikko:

en: Forum Topics
fi: Aiheet

en: Forum added successfully
fi: Foorumi lisätty onnistuneesti

en: Forum updated successfully
fi: Forum päivitetty onnistuneesti

en: Forums Latest Activity
fi: Foorumin viimeisimmät tapahtumat

en: Forums RSS
fi: Foorumin RSS

en: Forums deleted:
fi: Foorumit poistettu:

en: GD Library is not installed
fi: GD- kirjastoa ei ole asennettu

en: Get More Skins
fi: Hae lisää teemoja

en: Global Moderator added successfully
fi: Global Moderator lisätty onnistuneesti

en: Global moderator: (User can moderate all forums)
fi: Super moderaattori: (Käyttäjä voi moderoida kaikkia foorumeita)

en: Group Moved Down
fi: Ryhmä siirretty alaspäin

en: Group Moved Up
fi: Ryhmä siirretty ylöspäin

en: Group updated successfully
fi: Ryhmä päivitetty onnistuneesti

en: Groups deleted:
fi: Ryhmät poistettu:

en: Guest
fi: Vieras

en: HTML is allowed in all ad areas below
fi: HTML sallittu mainosalueilla

en: Hot topic
fi: Kuuma aihe

en: How many items would you like to display?
fi: Kuinka monta kohdetta haluat näyttää?

en: IMPORTANT: As of version 1.0.03 the skins directory has been moved to /wp-content/mingle-forum-skins/
fi: TÄRKEÄÄ: Versiosta 1.0.03 ylöspäin teemojen sijainti muuttui /wp-content/mingle-forum-skins/

en: IMPORTANT: Leave this option off if your permalinks are set to 'default'
fi: TÄRKEÄÄ: Jätä ruksaamatta tämä jos WP asetuksissa osoiterakenne on 'Oletus'

en: If you have 'Registration required to post' above enabled, leave this off
fi: Jos sinulla on 'Rekisteröinti vaaditaan kirjoittamiseen' päällä, jätä tämä ruksaamatta

en: Image
fi: Kuva

en: In Use
fi: Käytössä

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Info Center
fi: Tilastoja

en: Installed version:
fi: Asennettu versio:

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Jabber/google Talk:
fi: Jabber / Google Talk:

en: Last
fi: Viimeinen

en: Last post
fi: Uusin viesti:

en: Latest Member:
fi: Uusin jäsen on:

en: Latest Post by
fi: Viimeisimmän viestin kirjoitti

en: Link
fi: Linkki

en: List
fi: Lista

en: List item
fi: Listan kohde

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Mad
fi: Kiukkuinen

en: Mark All Read
fi: Merkitse kaikki ketjut luetuksi

en: Member successfully removed.
fi: Jäsen poistettu onnistuneesti.

en: Members
fi: Jäsentä

en: Members of the checked User Groups have access to the forums in this category:
fi: Vain tietyillä jäsenillä on pääsy tälle alueelle:

en: Message Age:
fi: Viestin ikä:

en: Message:
fi: Viesti:

en: Mingle Forum
fi: Mingle Foorumi

en: Mingle Forum
fi: Mingle Foorumi

en: Mingle Forum - Options
fi: Mingle Foorumi> Asetukset

en: Mingle Forum >> Categories and Forums
fi: Mingle Foorumi >> Kategoriat ja foorumit

en: Mingle Forum >> General Options
fi: Mingle Forum >> Yleiset asetukset

en: Mingle Forum >> Manage Moderators
fi: Mingle Forum >> Hallitse Moderaattoreita

en: Mingle Forum >> Manage User Groups
fi: Mingle Foorumi >> Hallitse käyttäjäryhmiä

en: Mingle Forum >> Skin options
fi: Mingle Foorumi> Teeman asetukset

en: Mingle Forum Ads >> options
fi: Mingle Foorumin asetukset > Mainokset

en: Mingle Forum Skins:
fi: Mingle Foorumi teemat:

en: Mingle Forum version:
fi: Mingle Forum versio:

en: Moderator
fi: Moderaattori

en: Moderator NOT removed.
fi: Moderaattoria EI poistettu.

en: Moderator added successfully
fi: Moderaattori lisätty onnistuneesti

en: Moderator successfully removed.
fi: Moderaattori poistettu onnistuneesti.

en: Moderator successfully saved.
fi: Moderaattori onnistuneesti lisätty.

en: Moderators
fi: Moderaattorit

en: Moderators:
fi: Moderaattorit:

en: Modify
fi: Muuta

en: Move Topic
fi: Siirrä aihe

en: My Profile
fi: Oma profiili

en: My profile
fi: Oma profiili

en: NOTE: If you do not know what this is for, leave it blank
fi: HUOMIO: Ellet tiedä mikä tämä on, jätä tyhjäksi

en: Name
fi: Nimi

en: Name:
fi: Nimi:

en: Neutral
fi: Neutraali

en: New Topic
fi: Uusi aihe

en: New Topics since last visit
fi: Uusia viestejä viime käyntisi jälkeen

en: New User's Title:
fi: Uuden käyttäjän nimi:

en: New post in forum:
fi: Uusi viesti foorumilla:

en: New posts
fi: Uusia viestejä

en: New posts since last visit
fi: Uusia viestejä viime käyntisi jälkeen

en: New topics since your last visit
fi: Uusia aiheita viime käyntisi jälkeen

en: No members in this group
fi: Ei jäseniä tässä ryhmässä

en: No moderators yet
fi: Ei valvojia vielä

en: No new posts
fi: Ei uusia viestejä

en: No such user
fi: Ei löydy käyttäjää

en: No such user:
fi: Ei löydy käyttäjää:

en: No topics yet
fi: Ei aiheita vielä

en: Normal topic
fi: Normaali aihe

en: Notify Admin on new posts:
fi: Ilmoita ylläpidolle uusista viesteistä:

en: Number of posts for Hot Topic:
fi: Kuumia aiheita:

en: Number of posts for Very Hot Topic:
fi: Erittäin suositut aiheet:

en: Number of posts:
fi: Viestejä:

en: Number of threads:
fi: Aiheita:

en: Number of users:
fi: Käyttäjiä:

en: Off
fi: Ei päällä

en: On
fi: Päällä

en: Option Input
fi: Asetuksen valinta

en: Option Name
fi: Asetuksen nimi

en: Options
fi: Asetukset

en: Options successfully saved.
fi: Valinnat onnistuneesti tallennettu.

en: Page loaded in:
fi: Sivu latautui:

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Position:
fi: Asema:

en: Post
fi: Viesti

en: Post Reply
fi: Vastaa viestiin

en: Post deleted
fi: Viesti poistettu

en: Post new Topic
fi: Kirjoita uusi aihe

en: Posts deleted:
fi: Viestejä poistettu:

en: Posts in
fi: Viestiä

en: Posts per page:
fi: Viestejä per sivu:

en: Posts:
fi: Viestejä:

en: Posts:
fi: Viestiä:

en: Profile
fi: Profiili

en: Profile Info
fi: Yhteenvetoa

en: Quick Reply
fi: Pikavastaus

en: Quote
fi: Lainaus

en: Quote from
fi: Lainaus

en: RSS feed
fi: RSS-syöte

en: RSS-Feed
fi: RSS-syöte

en: Re-open
fi: Avaa uudelleen

en: Registered:
fi: Rekisteröitynyt:

en: Registration required to post:
fi: Rekisteröinti vaaditaan kirjoittamiseen:

en: Relevance
fi: Merkitys

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Remove
fi: Poista

en: Remove this topic from your email notifications?
fi: Poista tämä aihe sähköposti ilmoituksista?

en: Replies
fi: Vastauksia

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply Content:
fi: Vastattu foorumilla aiheeseen:

en: Requires
fi: Edellyttää

en: Sad
fi: Surullinen

en: Save Options
fi: Tallenna asetukset

en: Save Post
fi: Tallenna viesti

en: Save User Group
fi: Tallenna Käyttäjäryhmä

en: Save category
fi: Tallenna kategoria

en: Save forum
fi: Tallenna foorumi

en: Save group
fi: Tallenna ryhmä

en: Save options
fi: Tallenna valinnat

en: Save user group
fi: Tallenna käyttäjäryhmä

en: Screenshot
fi: kuvakaappaus

en: Search
fi: Haku

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Search for:
fi: Etsi:

en: Search forums
fi: Search Forums

en: Security Code:
fi: Suojakoodi:

en: Security code does not mach
fi: Suojakoodi ei täsmää

en: Select User group
fi: Valitse Käyttäjäryhmä

en: Select user
fi: Valitse käyttäjä

en: Send Message
fi: Lähetä viesti

en: Show Avatars in the forum:
fi: Näytä Avatarit foorumilla:

en: Show Forum Login Form:
fi: Näytä kirjautumiskaavake:

en: Show new topics since your last visit
fi: Näytä uudet viestit viime käyntisi jälkeen

en: Show users Bio at the bottom of posts:
fi: Näytä käyttäjän allekirjoitus viestin alla:

en: Show/Hide Header
fi: Näytä/piilota

en: Skin successfully activated.
fi: Teema aktivoitu.

en: Skins
fi: Teemoja

en: Smile
fi: Hymiö

en: Sorry, but you don't have access to this forum
fi: Anteeksi, mutta sinulla ei ole pääsyä tälle foorumille

en: Sorry. you don't have permission to post.
fi: Anteeksi. sinulla ei ole oikeutta kirjoittaa.

en: Start Search
fi: Aloita haku

en: Started by
fi: Aloittanut

en: Statistic
fi: Tilastot

en: Status
fi: Tila

en: Sticky Topics
fi: Kiinnitetyt aiheet

en: Strikethrough
fi: Yliviivaus

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject:
fi: Aihe:

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit Quick Reply
fi: Tallenna pikavastaus

en: Subscribe
fi: Tilaa aihe

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Surprised
fi: Yllättynyt

en: TOPIC CLOSED
fi: KETJU SULJETTU

en: There are no User Groups
fi: Ei käyttäjäryhmää

en: Threads deleted:
fi: Aiheita poistettu:

en: Threads per page:
fi: Aiheita per sivu:

en: Title to display in the sidebar:
fi: Näkyviin sivupaneeliin:

en: Topic
fi: Aihe

en: Topic Title
fi: Otsikko:

en: Topic:
fi: Aihe:

en: Topics Made by
fi: aiheesta, käyttäjiä yhteensä

en: Topics:
fi: Aiheita:

en: Total database size:
fi: Tietokannan koko:

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Undo Sticky
fi: Kumoa Sticky

en: Update
fi: Päivitä

en: Use Captcha for unregistered users:
fi: Käytä Captcha- suojakoodia rekisteröimättömille käyttäjille:

en: Use Forum RSS:
fi: Foorumin RSS- syöte päällä:

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Group successfully added.
fi: Käyttäjäryhmä lisätty.

en: User Group updated successfully
fi: Käyttäjäryhmä päivitetty onnistuneesti

en: User Group(s) successfully deleted.
fi: Käyttäjäryhmä (t) poistettu.

en: User Groups
fi: Käyttäjäryhmät

en: User Groups:
fi: Käyttäjäryhmät:

en: User Level 1 Count:
fi: Käyttäjä Taso 1 Count:

en: User Level 1 Title:
fi: Käyttäjä Taso 1 Nimike:

en: User Level 2 Count:
fi: Käyttäjä Taso 2 Count:

en: User Level 2 Title:
fi: Käyttäjä Taso 2 Otsikko:

en: User Level 3 Count:
fi: Käyttäjä Level 3 Count:

en: User Level 3 Title:
fi: Käyttäjä Level 3 Otsikko:

en: Username Display:
fi: Nimen näyttö:

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Users added:
fi: Käyttäjät lisätty:

en: Value
fi: Arvo

en: Version
fi: Versio

en: Version:
fi: Versio:

en: Very Hot topic
fi: Erittäin kuuma aihe

en: View Topic Here:
fi: Katso aihetta

en: View profile
fi: Näytä profiili

en: Views
fi: Luettu

en: Warning
fi: Varoitus

en: Warnings:
fi: Varoitukset:

en: Website:
fi: Verkkosivusto:

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Welcome Guest, please login or
fi: Tervetuloa vieras, kirjaudu sisään tai

en: Welcome Guest, posting in this forum requires
fi: Tervetuloa vieras, kirjoittaminen foorumilla edellyttää

en: Why did you change it?
fi: Miksi se muuttui?

en: Wink
fi: Silmänisku

en: You are logged in as:
fi: Olet kirjautunut nimellä:

en: You have choosen a forum name that already exists in this group, please specify another
fi: Olet valinnut foorumin nimen joka on jo tässä ryhmässä, ilmoita toinen

en: You have choosen a name that already exists in the database, please specify another
fi: Olet valinnut nimen jo olemassa tietokannassa, ilmoita toinen

en: You have email notifications for these topics:
fi: Sinulla on sähköposti tilauksia näistä aiheista:

en: You have no subscriptions at this time
fi: Sinulla ei ole tilauksia

en: You haven't specified any user to add:
fi: Et ole määrittänyt käyttäjää:

en: You must choose a user group
fi: Sinun on valittava käyttäjäryhmä

en: You must enter a message
fi: Sinun tulee lisätä viesti

en: You must enter a name
fi: Sinun täytyy antaa nimi

en: You must enter a subject
fi: Sinun tulee lisätä aihe

en: You must select a category
fi: Sinun täytyy valita kategoria

en: You must select a user
fi: Sinun täytyy valita käyttäjä

en: You must specify a forum name
fi: Sinun on määritettävä foorumin nimi

en: You must specify a group name
fi: Sinun on määritettävä ryhmän nimi

en: You must specify a name for the User Group
fi: Sinun täytyy määrittää nimi Käyttäjäryhmälle

en: You must specify a user group name.
fi: Sinun täytyy määrittää käyttäjäryhmän nimi.

en: Your last visit was:
fi: Viimeinen vierailusi oli:

en: add new
fi: lisää uusi

en: added successfully
fi: lisäys onnistui

en: and
fi: ja

en: by
fi: kirjoittanut

en: by:
fi: kirjoittanut:

en: created the forum topic:
fi: loi foorumin aiheen:

en: css-value:
fi: css- arvo

en: days
fi: päivää

en: default
fi: oletusarvo

en: for date formatting.
fi: päivämäärän muotoilu.

en: in
fi: aiheeseen

en: is already in this group
fi: on jo tässä ryhmässä

en: on:
fi: kirjoitettu:

en: register.
fi: rekisteröidy.

en: registration.
fi: rekisteröintiä.

en: replied to the forum topic:
fi: vastasi foorumin aiheeseen:

en: seconds.
fi: sekunnissa.
